Przestrzeń biurowa w Krakowie

Rozmawiając z naszymi klientami o inwestowaniu w mieszkania na wynajem, często mówimy o bardzo atrakcyjnym położeniu Krakowa, jako centrum usług outsourcingowych i IT w tej części Europy.

Kraków jest największym rynkiem biurowym poza Warszawą. Większość budynków wynajmują światowe firmy z branży nowoczesnych usług dla biznesu (BPO/SSC/IT).

Według prognoz stowarzyszenia ASPIRE, zrzeszającego największe firmy tego sektora w Krakowie, w ciągu tego roku branża zwiększy zatrudnienie o 10,5 tys. pracowników. W lutym tego roku zatrudnienie w tym sektorze przekroczyło 50 tys. osób.

biurowiec K1

Wysoką pozycję Krakowa w sektorze outsourcingu potwierdzają także coroczne zestawienia „Tholons Top 100 Outsourcing Destinations”. W ostatnim rankingu ze stycznia 2016 r. stolica Małopolski utrzymała 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla tego typu inwestycji. Kraków zajmuje też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

Jeśli chcesz zainwestować, ale wciąż obawiasz się, czy Twoje mieszkanie będzie miało rynek zbytu, przemyśl to jeszcze raz i zadzwoń do mnie.

źródło artykułu:

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/krakow-w-centrum-miasta-powstaje-kompleks-biurowy-za-48-mln-euro/qbrd3g

: 2

Udostępnij:

About the author

Absolwent Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W bankowości od 2008 roku.