Oblicz swoją zdolność kredytu hipotecznego

Kalkulator nie tylko umożliwia oszacowanie kosztu kredytu, ale także wpływu nadpłat na koszt odsetkowy. W tym celu proszę wejść w zakładkę „obliczenia nadpłata” i wpisać kwotę miesięcznej nadpłaty.

Następnie zsumuj odsetki, które zapłacisz w całym okresie kredytowania i porównaj do odsetek, które zapłaciłbyś nie nadpłacając kredytu. Pamiętaj, że kwota miesięcznej nadpłaty to również Twój koszt i powinieneś go uwzględnić w szacunkach.

Jeśli myślisz o nowym kredycie hipotecznym, napisz lub zadzwoń do nas, na pewno pomożemy wybrać ten najbardziej optymalny.

Kalkulator kredytu hipotecznego

Zakup nieruchomości, czy to na cele mieszkaniowe, czy inwestycyjne, często wiąże się z kredytem hipotecznym. Zaciągnięcie takiego zobowiązania nie jest proste – wymaga m.in.: zgromadzenia niezbędnych dokumentów, załatwienia formalności i wybrania odpowiedniej oferty. Jednym z elementów całego procesu jest także obliczenie wysokości rat oraz kosztów finansowania. Możesz wykorzystać do tego przygotowany przez nas kalkulator kredytu hipotecznego. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna, a pobranie bezpłatne.

Aktualny kalkulator hipoteczny – co można obliczyć?

Udostępniony na naszej stronie kalkulator pomoże Ci zrozumieć m.in. jak będą wyglądać Twoje płatności, gdy zaciągniesz zobowiązanie na zakup domu, mieszkania lub działki. Błyskawicznie poda Ci szacunkową miesięczną kwotę płatności w formie raty równej, całkowitą sumę kredytu do spłaty, koszty ewentualnego ubezpieczenia oraz sumę kosztów notarialnych i sądowych, takich jak: podatek PCC, maksymalna taksa notarialna, wpis hipoteki czy założenie   Księgi Wieczystej. Kalkulator kredytowy możesz wykorzystać do przeanalizowania różnych scenariuszy płatności w zależności od okresu spłaty, wartości WIBOR-u, wysokości marży banku lub kwoty zobowiązania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w rachunkach uwzględnić również prowizję
za udzielenie kredytu. Przeprowadzanie takich obliczeń samodzielnie jest bardzo czasochłonne i skomplikowane. Korzystając z kalkulatora, możesz oszczędzić mnóstwo czasu – wystarczy, że uzupełnisz kilka zaznaczonych pól, by natychmiast otrzymać precyzyjne wyniki.

Bardzo przydatną funkcją, którą zawiera nasz kalkulator raty kredytu hipotecznego, jest możliwość obliczenia wpływu nadpłat na koszt odsetkowy. By skorzystać z tej opcji,
w pobranym dokumencie należy wejść w zakładkę „obliczenia nadpłata” oraz uzupełnić wskazane pole o kwotę miesięcznej nadpłaty. Dzięki temu możesz szybko oszacować wysokość odsetek w różnych scenariuszach i wybrać dla siebie ten najkorzystniejszy.

Kalkulator zdolności kredytowej – dlaczego warto korzystać?

Prosty w użyciu kalkulator hipoteczny może służyć kilku celom. Przede wszystkim dzięki niemu sprawdzisz, ile tak naprawdę wyniesie całkowity koszty zobowiązania. Pamiętaj, że comiesięczna rata obejmuje więcej, niż tylko spłatę sumy pożyczonej na zakup nieruchomości. Kapitał to kwota, którą pożyczyłeś i musisz spłacić, a odsetki to kwota, którą bank pobiera za pożyczenie            pieniędzy.

Kluczowe będzie również określenie wysokości samej raty – w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego stanie się ona Twoim największym stałym wydatkiem, który trzeba uwzględnić w domowym budżecie. Dzięki udostępnionemu przez nas narzędziu zobaczysz ile procent Twoich comiesięcznych zarobków trzeba będzie przeznaczyć na spłatę raty. Aby przestudiować różne scenariusze, wystarczy zmienić dane, które wpisujesz w kalkulatorze.
Ponadto kalkulator hipoteczny pomoże Ci w oszacowaniu ile wkładu własnego warto zgromadzić, by obniżyć np. całkowity koszt zobowiązania. Wygodnie sprawdzisz także jak będzie wyglądało saldo Twojego kredytu po określonej liczbie lat spłaty. Pamiętaj, że wyniki dostarczone przez kalkulator służą wyłącznie celom informacyjnym. Jeśli szukasz finansowania nieruchomości na atrakcyjnych warunkach i potrzebujesz pomocy w jego pozyskaniu – zapraszamy do kontaktu.