Ile muszę zarabiać aby otrzymać kredyt hipoteczny? Kwiecień 2024

Zdolność kredytowa w hipotekach. Kwiecień 2024

Zapewne interesuje Cię kwestia Twojej zdolności kredytowej. Inaczej na pewno by Cię tutaj nie było 🙂 Poniżej przedstawiamy najnowsze założenia w bankach. Da Ci to obraz tego, jaką kwotę możesz otrzymać.

Co prawda zarobki w Krakowie są dość wysokie, ale idzie to w parze z wysokimi cenami mieszkań, dlatego ważne jest, abyś wiedział na jaki kredyt hipoteczny Cię stać według procedur bankowych.

Rada Polityki Pieniężnej podczas kwietniowego posiedzenia postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Oznacza to, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 5,75% – po tym, jak w październiku 2023 r. obniżono ją o 0,25 punktów procentowych.

Jakie zarobki przy kredycie hipotecznym? Kwiecień 2024

Prezentujemy zestawienie zdolności kredytowej w bankach z którymi współpracujemy przy poniższych założeniach:
1/ singiel: 30 lat, dochód: 5,5 tys. netto
2/ para: 30 lat, dochód 9 tys. netto
3/ para + 1 dziecko (2+1): 30 lat, dochód 10 tys. netto
4/ para + 2 dzieci (2+2): 30 lat, dochód 12,5 tys. netto

Zdolność kredytowa przy oprocentowaniu zmiennym

Zdolność kredytowa przy oprocentowaniu stałym

Kredyt hipoteczny „Na Start”

5 kwietnia br. został udostępniony projekt Ustawy o „kredycie mieszkaniowym na Start”.

W ramach programu dopłat do kredytów „Mieszkanie na start” będzie obowiązywał limit 15 tys. wniosków na kwartał, po czym nastąpi czasowe wstrzymanie naboru. W liczbie 15 tys. będzie brany pod uwagę wyłącznie jeden wniosek danego kredytobiorcy, tj. nie będą uwzględnione wnioski złożone przez tego samego kredytobiorcę w różnych bankach.

Pamiętaj, że zdolność kredytowa ma swoje niuanse, wątpimy też, że zarabiasz dokładnie tyle ile w przykładowej tabelce. Dlatego, jeśli mieszkasz w okolicach Krakowa, skontaktuj się z nami i policzymy to dokładnie.

Wpisu nie byłoby, gdyby nie praca pracowników wsparcia firmy Lendi, za którą serdecznie dziękujemy.

: 27

Udostępnij:

About the author

Absolwent Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W bankowości od 2008 roku.